Transpediční cesta na ostrově živých tradic

Termín: odlet 19. 10. – 4. 11. 2016 přílet
program začíná 20. 10.

Cena: 35 900 Kč za program a pobyt + cena letenky 19 – 25 000 Kč, celkem cca 56 000 Kč
Letenku vám na vaši žádost zajitíme.

Vydejte se s námi na 15denní transpediční cestu za poznáním hodnot, kultury, přírody a společnosti na Bali v zrcadle vašeho vlastního příběhu. Cesta je doplněna o relaxaci na ostrově Nusa Penida omývaného křišťálovými vodami Indického oceánu a významného svým unikátním jeskynním chrámem Giri Puri Cave.

Transpedice je kombinací cestovatelských zážitků a poutnické cesty za příběhy, lidskými hodnotami a jednotou světa. Cestou, která vás dovede ke skutečnému sebeuvědomění a objevení vlastní autenticity.

Budeme poznávat překrásné památky a živé tradice přátelských obyvatel Ostrova bohů, jak se také někdy Bali nazývá, které naplno otevřou vaše vnímání okolní reality, sebe sama a vlastního příběhu. Prozkoumáme, jak se prolíná náš osobní příběh s příběhem Bali – jeho kulturou a lidmi, přírodou, chrámy, vodou, jídlem. Čekají nás skutečné prožitky a zkušenosti procítěné naplno všemi smysly. Potkáme se s místními lidmi, kteří nám ukážou svůj svět a vyprávět své příběhy. Umíme tyto příběhy vnímat? A co nám mohou prozradit o nás samotných?

Na co se můžete těšit:

 • Bali M-Adventures 2016 10Workshopy na psaní příběhů
 • Psaní cestovatelského deníku
 • Skupinová sdílení v kruhu
 • Setkání s místními lidmi, jejich tradice
 • Nejvýznamější chtámy Bali (Matku chrámů Besakih, Mystický chrám Lempuyang, Chrám netopýrů Goa Lawah, mořský chrám Tanah Lot)
 • Nádherné královské vodní zahrady Tirta- Gangga a pohádkový vodní palác Taman Ujung
 • Klasická řemesla Bali s lekcí vařeni uprostřed rýžových polí
 • Projížďka na kolech vesnicemi od magické hory BaturBali M-Adventures 2016 4
 • Krásy moře na ostrově Nusa Penida (barevný  mořský  svět, želvy, korály)
 • Ranní jógu
 • Osobní konzultace, masáže

… a mnohé další

Bali650 1Slide thumbnail
Bali650 2Slide thumbnail
Bali650 3Slide thumbnail
Bali650 4Slide thumbnail
Bali650 5Slide thumbnail
Bali650 6Slide thumbnail
Bali650 7Slide thumbnail
Bali650 8Slide thumbnail
Bali650 9Slide thumbnail
Bali650 10Slide thumbnail
Bali650 11Slide thumbnail
Bali650 12Slide thumbnail
Bali650 13Slide thumbnail
Bali650 14Slide thumbnail
Bali650 15Slide thumbnail
Bali650 16Slide thumbnail
Bali650 17Slide thumbnail
Bali650 18Slide thumbnail
Bali650 19Slide thumbnail
Bali650 20Slide thumbnail
Bali650 21Slide thumbnail
Bali650 23Slide thumbnail
Bali650 24Slide thumbnail
stv swiming pool (3)Slide thumbnail
lotus (7)Slide thumbnail
full-moon-bungalowsSlide thumbnail

Vašimi průvodkyněmi budou:

mk2

Majka Kadlecová

cestovatelka, organizátorka cesty, majitelka Mandala Adventures CK
Více o Majce na: www.ckmandala.cz,
tel.č. 775 155 535

le cb2

Lenka Papadakisová

mentorka, koučka, facilitátorka kruhů otevřené komunikace
Více o Lence na www.moudrepodnikanizen.cz

ka cb2

Kateřina Jonášová

publicistka, dramaturgyně
Více o Kateřině: transpedice.cz/team

Pokud vás transpedice oslovila a máte zájem připojit se,
VYPLŇTE PŘIHLÁŠKU
nebo se ozvěte Lence na lenka.papadakisova@expertis.cz.

Uzávěrka přihlášek 10.8.2016.

Se zájemci o cestu plánujeme uspořádat úvodní informační setkání. O termínu setkání vás budeme informovat, předpokládáme počátek září. Společné setkání, tentokrát ke sdílení toho, jakou v nás cestování a prožitky s ním spojené zanechalo stopu, bude následovat také měsíc dva po příjezdu z Bali.

CENA ZAHRNUJE:

 • Veškerý transport v průběhu cesty
 • Ubytování se snídaní v hotelech standardu 3***
 • Plnou penzi v retreat centru v Sidemenu
 • 3 skupinové worshopy na zpracování svého osobního příběhu
 • Facilitovaná setkání v kruhu
 • Veškerý nabízený program a vstupy
 • Česky mluvícího průvodce
 • Zákonné pojištění CK

CENA NEZAHRNUJE:

 • Letenku Praha – Bali – Praha / dle termínu nákupu letenky 19.000,- – 25.000,- Kč/
 • Osobní cestovní pojištění
 • Ubytování v jednolůžkovém pokoji
 • Stravování kromě části v Sidemenu ( Doporučené kapesné je 250,- Kč na den)
 • osobní konzultace
 • masáže

ITINERÁŘ

Představujeme vám plán společné cesty. Bude osou našeho cestování, nicméně necháváme otevřený i prostor pro to, co nás aktuálně na cestě potká a možná naše plány pozmění…

DEN 1

Seznámení na letišti a společný odpolední let z Prahy do Indonésie.

DEN 2

Ve večerních hodinách přílet na Bali. Přejedeme do retreat centra v malebné oblasti SIDEMENU na balijské vysočině. Centrum je vystavěno v kopci s nádhernými výhledy do krajiny. Zde budeme odpočívat po cestě, setkáme se s Balisjkou kulturou a kuchyní a projdeme se. Strávíme zde, v této klidné části ostrova, 3 noci.

DEN 3

Dopoledne zahájení programu a odpočinek po cestě. První část workshopu na vytváření vlastního příběhu. Setkání s dětskou nadací a její zakladatelkou a majitelkou centra, společné vytváření obětin a možnost hraní na místní hudební nástroje. V průběhu dne možnost tradičních relaxačních a léčebných masáží.

DEN 4

Ráno jóga. Tento den nás čeká setkání s tradiční balijskou kuchyní. Den zahájíme na tržišti, kde uvidíme směsici všeho, co je třeba do domácnosti. Prodává se zde rozmanité exotické ovoce, obětiny do chrámů, tabák, slepice, koření, a mix všeho. Poté půjdeme navštívit tradiční dům a odtud se dostaneme procházkou přes políčka, kde nasbíráme část surovin na naše dnešní vaření, do nádherné otevřené kuchyně. Zde bude probíhat kurz vaření. Domů si odvezeme plná břicha lahodných pokrmů a i tištěné recepty všeho, co si uvaříme. Večer druhá část workshopu na vytváření vlastního příběhu.

DEN 5

Ráno jóga. Ráno si budeme ještě chvíli užívat krásného prostředí v klidném údolí Sidemenu a relaxovat. Odpoledne přejedeme do hotelu s bazénem v klidné zátoce na východním pobřeží. Po cestě navštívíme největší chrám na Bali – Besakih – chrám Matku, jehož desítky chrámových komplexů se rozprostírají na úpatí nejvyšší sopky Bali, na hoře Agung. Na severovýchodě Bali, v klidné oblasti Amedu, strávíme 4 noci přímo na pobřeží Indického oceánu.

DEN 6

Celý den relaxace u moře, šnorchlování, možnost potápění, pro zdatné jedince ranní výstup na horu  Agung. Možnost masáží a různých beauty programů. Večer třetí část workshopu na vytváření vlastního příběhu.

DEN 7

Dnes bude den magický a pohádkový. Začne ranním výšlapem na magický chrám Lempuyang. Je zde symbolických 7 úrovní chrámových komplexů – stejně jako je kroků do Nirvány. Z horních pater je dech beroucí výhled na oceán. Odsud sejdeme cestami mezi rýžovými políčky a navštívíme romantické královské vodní zahrady v Tirta-Gangga.

DEN 8

Celý den relaxace u moře, šnorchlování, možnost potápění, pro zdatné jedince ranní výstup na horu  Agung. Možnost masáží a různých beauty programů.

DEN 9

Ráno navštívíme unikátní pohádkový vodní palác Taman Ujung.Poté navštívíme výrobnu organické čokolády a naobědváme se na Pantai Pasir Putih – bílé pláži. Odpoledne se vydáme na cestu do uměleckého městečka Ubud v centrální části Bali. Po cestě navštívíme tradiční výrobnu mořské soli, chrám Goa Lawah / jeskyně netopýrů. Tento chrám je významný pro každého Balijce především proto, že zde probíhají zásadní ceremonie měsíc po kremaci. Ta je v Balijské kultuře zásadním předělem v cestě duše do další úrovně. Ubytujeme se v hotelu s krásnou zahradou přímo v centru Ubudu. Zde strávíme 4 noci.

DEN 10

Volný program, který si samostatně vyskládá každý sám – Tour po řemeslech Bali – řezbářské dílny, stříbrařství, malba…. Volný čas pro prohlídku galerií, uměleckých center, raw restaurací apod. Možnost absolvovat kurz tradiční balijské řezby, návštěvy věštce a vědmy, šamanské masáže, balijské safari a podobně.

DEN 11

Volný program, který si samostatně vyskládá každý sám – Tour po řemeslech Bali – řezbářské dílny, stříbrařství, malba…. Volný čas pro prohlídku galerií, uměleckých center, raw restaurací apod. Možnost absolvovat kurz tradiční balijské řezby, návštěvy věštce a vědmy, šamanské masáže, balijské safari a podobně.

DEN 12

Dnešní den se podíváme na ostrov z jiného úhlu pohledu. Čeká nás nenáročný výlet na kolech od nádherné sopky Batur. Cestou přes pomerančové sady, rýžová pole a vesnice uvidíme každodenní život a trochu ostrov „nasajeme“ i jinými smysly. Odpoledne navštívíme známý Monkey forest a večer se půjdeme podívat na rituálnní „opičí“ tanec Kecak Dance.

DEN 13

Ráno odjezd do přístavu a odsud rychlolodí na ostrov Nusa Penida, který patří ke stále ještě turisticky neexponovaný ráj na zemi. Ostrůvek je omývám křišťálovou vodou a je pozvánkou k relaxaci a odpočinku na těle i na duši. Spát budeme v prostých bambusových bungalovech u moře. Zde strávíme poslední 3 noci.

DEN 14

Dopoledne šnorchlovací výlet. Ponoříme se mezi barevné korálové zahrady, setkáme se s mořskými obřími želvami a užijeme si jízdu mezi malebnými ostrůvky.

DEN 15

Procházka po ostrově a kolem nádherných útesů s pohledem na rozbouřené vlny oceánu. Návštěva věhlasného jeskynního chrámu Giri Puri Cave. Večer závěrečné sdílení.

DEN 16

Ráno přejezd z Nusa Penida zpět na Bali. Odpolední návštěva magického chrámu uprostřed rozbouřeného moře – Tanah Lot. Poté odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

DEN 17

Přílet do Prahy