Jedinečná cesta pro tělo i duši na ostrov Bohů

Termín: 13. – 24. 11. 2017

Možnost prodloužení programu o pobyt na krásných plážích ostrova Lombok do 27.11.2017

Cena: Bali – 53 900 Kč, Bali + Lombok – 59 900 Kč

Záměrem naší cesty je odpočinek a poznání života na Bali, speciálně života balijských žen, potkat se s moudrostí a vnitřní i vnější krásou každé ženy.

Společně navštívíme silná energetická místa, potkáme se s balijskými ženami a prožijeme nevšední momenty balijského života. Možná v sobě objevíme další touhy, skrytá přání, hodnoty nebo radosti, o kterých jsme  doposud neměly ani tušení…

A jaká témata nás na naší společné cestě a na různých místech Bali čekají? Např. role ženy na Bali, rodina, tradiční obydlí, přirozené porody, zdravá strava, organická kuchyně, balijská umění a tradice, víra, chrámy a rituály – silná energetická místa, přírodní cesta ke kráse a zdraví – odpočinek, péče o sebe – balijské tradiční masáže, kosmetika, balijské léčení… Položíme si otázky: Kdo jsem já jako žena? Co se mne dotýká? Čím mohu druhé inspirovat?

Součástí programu bude sdílení zážitků, které zažijeme během dne v kontextu témat naší cesty. Potkáme se s konkrétními lidmi a situacemi, a budeme tak mít možnost hluboce naslouchat všem hlasům uvnitř i vně. Sdílením nás bude provázet Lenka. Ve společném kruhu žen, který je vždy dobrovolný (stejně jako celý program), budeme hravou formou komunikovat s pomocí 4 základních principů užívaných již v dávných tradicích v mnoha kulturách světa.

Zeny-na-Bali-18rs

S Michaelou se společně budeme ráno a večer věnovat jednoduchým omlazovacím technikám z energetické jógy a čchi-kung. Citlivým způsobem ovlivníme tělo na fyzické a energetické rovině. Techniky, které se naučíte, budete moci po návratu do Čech praktikovat ve svém každodenním životě. Dozvíte se, jak:

 • Účinně omlazovat buňky a povzbuzovat celý hormonální systém.
 • Kultivovat ženství a tři poklady ženy.
 • Získat rychle energii, redukovat stres, napětí v těle a mysli.
 • Pěstovat vnitřní klid a žít v radosti.
 • Jak ovládnout své negativní emoce a mysl.

Bali650 11Pobyt je vhodný pro ženy všech věkových kategorií. Zveme vás, ženy, které rády cestujete a chcete poznávat nové světy, kultury a zvyklosti, uvnitř sebe i vně. Rády byste si odpočinuly, zregenerovaly své tělo, získaly novou energii a podpořily svoji ženskost. Ostrov Bali je místem, které v sobě nese přirozenou krásu, mírumilovnost a spiritualitu, která léčí a uzdravuje na mnoha rovinách.

Vašimi průvodkyněmi budou:

le cb2

Lenka Papadakisová

mentorka, koučka, facilitátorka kruhů otevřené komunikace
Více o Lence na www.moudrepodnikanizen.cz

Michaela Sklářová

lektorka čínských cvičení čchi-kung a tao meditací
Více o Michaele: www.zivycchikung.cz

mk2

Majka Kadlecová

cestovatelka, organizátorka cesty, majitelka Mandala Adventures CK
Více o Majce na: www.ckmandala.cz

Bali650 20
Bali650 17
Zeny-na-Bali-7
Zeny-na-Bali-01rs
Bali M-Adventures 2016 10
Bali M-Adventures 2016 4
Zeny-na-Bali-4rs
Zeny-na-Bali-10rs
Zeny-na-Bali-13rs
Zeny-na-Bali-33rs
Zeny-na-Bali-011rs
Zeny-na-Bali-36rs
Zeny-na-Bali-38rs
Zeny-na-Bali-39rs
Zeny-na-Bali-02rs
Zeny-na-Bali-03rs
Zeny-na-Bali-04rs
Zeny-na-Bali-07rs
Zeny-na-Bali-08rs
Zeny-na-Bali-09rs
Zeny-na-Bali-010rs

Pokud vás cesta Ženy na Bali oslovila a máte zájem připojit se,
VYPLŇTE PŘIHLÁŠKU
nebo se ozvěte Lence na lenka.papadakisova@expertis.cz.

Uzávěrka přihlášek 30.9.2017.

Se zájemci o cestu plánujeme uspořádat úvodní informační setkání. O termínu setkání vás budeme informovat, předpokládáme počátek září. Společné setkání, tentokrát ke sdílení toho, jakou v nás cestování a prožitky s ním spojené zanechalo stopu, bude následovat také měsíc dva po příjezdu z Bali.

ITINERÁŘ

8denní program na Bali s Michaelou a Lenkou zahrnuje:

 • Ranní cvičení: energetická jóga pro omlazování těla a radost duše (od 7:00, 75 minut s Michaelou)
 • Večerní cvičení: čchi-kung, meditace pro vitalitu vnitřních orgánů a uvolnění 5 škodlivých emocí podle čínské medicíny, úvodní večer meditace záměru (45 minut s Michaelou)
 • Setkání v kruhu: sdílení zážitků na různá témata (večer nebo během cest, 1,5- 2 h s Lenkou)

Program bude vždy přizpůsoben aktuální situaci a potřebám celé skupiny.
Na Lomboku program neprobíhá.

DEN 1

Seznámení na letišti a společný odpolední let z Prahy do Indonésie.

DEN 2

Večer přílet na Bali. Přejezd na východním pobřeží Bali, kde strávíme 4 noci v nádherném resortu Discovery Candidasa Villas and Spa and Ayurvedic Center přímo na pobřeží Indického oceánu.

DEN 3

Dopoledne společné zahájení programu. Aklimatizace a odpočinek na písčité pláži Pantai Pasir Putih zvané též Panenská pláž. Odpoledne možnost relaxačních masáží a návštěvy některého s Beauty salónů.

DEN 4

Tento den bude plný krásných zážitků. Ráno navštívíme královské vodní zahrady v Tirta-Gangga, poté největší chrám na Bali – Besakih – chrám Matku, jehož desítky chrámových komplexů se rozprostírají na úpatí nejvyšší sopky Bali, hory Agung. V nejvyšším chrámu si uděláme společnou tradiční ceremonii s modlitbou a meditací.

DEN 5

Tento den nás čeká setkání s tradiční balijskou kuchyní. Den zahájíme na tržišti, kde uvidíme směsici všeho, co je třeba do domácnosti. Prodává se zde rozmanité exotické ovoce, obětiny do chrámů, tabák, slepice, koření, a mix všeho. Poté půjdeme navštívit tradiční dům a odtud se dostaneme procházkou přes políčka, kde nasbíráme část surovin na naše dnešní vaření, do nádherné otevřené kuchyně. Zde bude probíhat kurz vaření. Domů si odvezeme plná břicha lahodných pokrmů a i tištěné recepty všeho, co si uvaříme. Po cestě domů se zastavíme na návštěvě v dětské nadaci v nádherném prostředí balijské vysočiny, která se věnuje udržování místních tradic. Děti se zde učí tradiční tance a hru na tradiční hudební nástroje. Setkáme se s úžasnou paní Ayu, která svůj čas věnuje této nadaci.

DEN 6

Odpoledne se přesuneme do centra ostrova do městečka Ubud. Po cestě navštívíme chrám Goa Lawah / jeskyně netopýrů. Tento chrám je významný pro každého Balijce především proto, že zde probíhají zásadní ceremonie měsíc po kremaci. Ta je v Balijské kultuře zásadním předělem v cestě duše do další úrovně. Ubytování v krásném luxusním retreat centru BLUE KARMA uprostřed rýžových polí.

DEN 7

Návštěva některého z workshopů: možnost výběru mezi 1. výrobou stříbrných šperků, 2. lekcí klasické výroby tradiční batiky, anebo 3. lekcí výroby obětin. Odpoledne návštěva celosvětově známého centra pro matku a dítě s podporou přirozeného porodu a setkání se zakladatelkou nadace Bumi sehat (Zdravá planeta) Ibu Robin Lin.

DEN 8

Dopoledne relaxace. Oběd v místním tradičním warungu. Odpolední procházka nádhernými rýžovými terasami – Campuhan Ridge walk.

DEN 9

Po cvičení výlet na rýžové terasy Tegallalang, kde poobědváme. Návštěva vodního chrámu Tirta Empul, nádherného chrámu s vytesanými sochami do skal – Gunung Kawi a sloního chrámu Goa Gajah.

DEN 10

Dopolední Herbal Walk. Léčení pomocí bylin má na Bali své důležité a nezastupitelné místo. Na procházce v místní bylinkové zahradě se dozvíme o tradičním pěstování léčivých bylin, naučíme se léčivé rostliny hledat a rozeznávat a dozvíme se o jejich účincích a využití. Odpoledne relaxace. Večer společné zakončení programu.

DEN 11

Program pro ty, co jedou domů:
Nákupy a relaxace u bazénu. Odpolední návštěva magického chrámu uprostřed rozbouřeného moře – Tanah Lot. Poté odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

Program pro ty, co zůstávají na prodloužený pobyt na Lomboku:
Přelet na ostrov Lombok. Ubytování v příjemném resortu s bazény a kokosovými palmami. Odpoledne návštěva TanjungAnn beach, relax, procházka po kopcích, výhled na úchvatný západ slunce na Segeru s dechberoucím výhledem na nejkrásnější sopku Indonésie – Rinjani.

DEN 12

Program pro ty, co jedou domů:
Přílet do Prahy

Program pro ty, co zůstávají na prodloužený pobyt na Lomboku:
Návštěva tradiční Sasacké vesnice Sade, proslulé ruční tkalcovskou výrobou. Odpoledne návštěva pláží Selong Blanak a Mawun, možnost surfování – nebo učení se surfovat, při návratu návštěva netopýří jeskyně a relaxace v luxusní restauraci Ashtari s překrásnou vyhlídkou na celou oblast Kuty.

DEN 13

Program pro ty, co zůstávají na prodloužený pobyt na Lomboku:
Relaxace u bazénu, procházka k plážím. Možnost projížďky po okolí na skútru nebo na kole. Odpoledne na pláži Selong Blanak. Večeře v rybí restauraci blízko hotelu.

DEN 14

Program pro ty, co zůstávají na prodloužený pobyt na Lomboku:
Relaxace a koupání. Odpočinek před cestou domů. V poledne let zpět na Bali. V podvečer návštěva magického chrámu uprostřed rozbouřeného moře – Tanah Lot. Poté odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.

DEN 15

Program pro ty, co zůstávají na prodloužený pobyt na Lomboku:
Přílet do Prahy.

Cena za program BALI 13.11. – 24.11. 2017: 53.900,- Kč

CENA ZAHRNUJE:

 • Letenku PRAHA – BALI – PRAHA
 • Ubytování se snídaní v hotelech standardu 4*** (9 NOCÍ)
 • Program s Michaelou Sklářovou a Lenkou Papadakisovou (8 dní)
 • Veškerý transport na Bali
 • Veškerý nabízený program a vstupy
 • Česky mluvícího průvodce
 • Zákonné pojištění CK

CENA NEZAHRNUJE:

 • Soukromé cestovní pojištění
 • Ubytování v jednolůžkovém pokoji
 • Nápoje a stravu – obědy a večeře
  (doporučené kapesné je 400,- Kč na den)

Cena za program BALI + LOMBOK 13.11. – 27.11. 2017: 59.900,- Kč

CENA ZAHRNUJE:

 • Letenku PRAHA – BALI – PRAHA
 • Letenku BALI – LOMBOK – BALI
 • Ubytování na Bali se snídaní v hotelech standardu 4*** (9 NOCÍ)
 • Ubytování na Lomboku se snídaní v hotelu standardu 3*** (3 NOCI)
 • Program s Michaelou Sklářovou a Lenkou Papadakisovou (8 dní)
 • Veškerý transport na Bali
 • Veškerý program na Lomboku
 • Veškerý nabízený program a vstupy na Bali i Lomboku
 • Česky mluvícího průvodce
 • Zákonné pojištění CK

CENA NEZAHRNUJE:

 • Soukromé cestovní pojištění
 • Ubytování v jednolůžkovém pokoji
 • Nápoje a stravu – obědy a večeře
  (doporučené kapesné je 400,- Kč na den)